Początkujący w gola? sprawdź nasze wskazówki, jak poprawić swing golfowy

Swing golfowy jest jednym z najbardziej skomplikowanych ruchów w całym sporcie. Uzyskanie ciała i piłki w odpowiedniej pozycji w odpowiednim czasie wymaga dużo praktyki, koncentracji i koordynacji. Jest tak wiele małych szczegółów, które wchodzą w skład dobrego swingu golfowego, że łatwo jest stracić rachubę wszystkiego, o czym musisz pamiętać podczas każdej sesji treningowej. Na szczęście dla Ciebie, wiemy co nieco o tej grze i zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci poprawić Twój swing. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z golfem, czy może potrzebujesz nowych technik, aby jeszcze bardziej udoskonalić swoje umiejętności, te pomocne wskazówki sprawią, że częściej będziesz na dobrej drodze do lepszych uderzeń. Twoja gra w golfa nie musi pozostać w tym samym miejscu - przeczytaj 10 najlepszych sposobów na poprawę swojego swingu golfowego!

Nie chwytaj drążka zbyt mocno

Wiele osób początkujących w golfie ma tendencję do zbyt mocnego trzymania kija. Pamiętaj, że Twój kij to tylko kij; nie złamie się, jeśli nie będziesz go trzymał tak, jakby był ze szkła. Siła nadgarstków jest niezbędna dla dobrego swingu golfowego i możesz ją budować poprzez ćwiczenia takie jak loki nadgarstków, ale nigdy nie powinieneś chwytać kija tak mocno, że przeszkadza Ci to w swingu. Jeśli Twój chwyt jest zbyt mocny, możesz mieć problemy z prawidłowym obracaniem nadgarstków i może to doprowadzić do dużego napięcia w Twoich rękach. Należy trzymać kij na tyle mocno, by móc go kontrolować, ale nie należy ściskać go tak mocno, by sprawiał ból.

Najpierw obróć ramiona, potem nadgarstki

Kiedy rozpoczynasz wymach w tył, możesz zauważyć, że najpierw obracasz nadgarstki. Choć jest to dość powszechne, może powodować problemy, gdy próbujesz uderzyć prosto. Istnieją dwa sposoby na rozwiązanie tego potencjalnego problemu. Choć nie każdy doświadczy tego problemu, rotacja nadgarstków jako pierwsza podczas ruchu powrotnego może spowodować, że piłka zostanie odbita w lewo. Obracanie ramion przed nadgarstkami pomaga utrzymać kij w bardziej spójnej płaszczyźnie. Obracając najpierw ramiona, rozluźniasz nadgarstki. Następnie można obrócić nadgarstki podczas ruchu w dół, co pozwala na oddanie mocniejszego strzału. Rozluźnienie i zrelaksowanie nadgarstków pomaga również w utrzymaniu stałego kontaktu z piłką.

Trzymaj łokcie napięte i nieruchome

Golf jest grą precyzyjną, a jedną z rzeczy, która powstrzymuje piłkę od rozchodzenia się na wszystkie strony, są wciągnięte łokcie. Może to zabrzmieć sprzecznie z intuicją, ale napinanie i unieruchamianie łokci podczas swingu pomoże Ci trafiać w piłkę bardziej precyzyjnie. Wciśnięcie łokci do środka pomoże kontrolować nadgarstki i zapobiegnie ich obracaniu się. Pomoże Ci to również w utrzymaniu prostopadłej powierzchni kija do celu. Jeśli nie trzymasz łokci w dole, ryzykujesz, że nadgarstki będą się zbyt mocno kręcić, co może doprowadzić do podcięcia piłki. Trzymanie łokci w środku pomoże Ci również w generowaniu stałej mocy podczas całego zamachu.