Aktywne dziecko to zdrowe dziecko

Aktywne dzieci to zdrowe dzieci, a dzieci nigdy nie są za młode, by zacząć uprawiać sport. Jeśli chodzi o zachęcanie dzieci do uprawiania sportu, rodzice mają zdecydowaną przewagę nad innymi dorosłymi: Dzieci patrzą na swoich rodziców jako na główny wzór do naśladowania, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Możesz nadać ton aktywności fizycznej i sprawności fizycznej w domu, samemu będąc tak aktywnym i sprawnym, jak to tylko możliwe. Możesz także pomóc dziecku w znalezieniu ulubionego sportu, pozwalając mu wybrać rodzaj sportu, który chce uprawiać. Możesz także pomóc dziecku w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia, pijąc dużo wody.

Pozwól dziecku wybrać dyscyplinę sportu, którą chce uprawiać

Jako rodzic możesz chcieć, aby dziecko uprawiało konkretny sport, ponieważ chcesz, aby było bardziej aktywne. Choć ważne jest, by pomóc dziecku w zwiększeniu ilości ruchu, nie zmuszaj go do uprawiania konkretnego sportu.

  • Zamiast tego pozwól dziecku wybrać dyscyplinę, którą chce uprawiać.

  • Jeśli dziecko nie jest gotowe do uprawiania sportu zespołowego, jest wiele innych zajęć, które zapewniają dzieciom aktywność fizyczną, np. pływanie lub sztuki walki.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko nie ćwiczy wystarczająco dużo, zachęć je do uprawiania sportu lub znajdź inny sposób na zwiększenie aktywności. Możesz pomóc dziecku zwiększyć aktywność fizyczną poprzez: chodzenie lub jeżdżenie na rowerze do szkoły lub do domów przyjaciół. Bawić się z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Chodzenie lub jeżdżenie rowerem do miejsc takich jak sklep czy biblioteka. Dzieci potrzebują aktywnej zabawy, aby zachować zdrowie. Aktywna zabawa jest niezbędna, aby dzieci były zdrowe i uczyły się. Istnieje wiele korzyści, takich jak rozwój motoryki dużej i małej, umiejętności społecznych, kreatywności i poczucia własnej wartości. Aktywna zabawa pomaga również zmniejszyć ryzyko otyłości, cukrzycy, nadciśnienia i innych zagrożeń dla zdrowia. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest granie w gry takie jak berek i skakanka.

Upewnij się, że dziecku jest wygodnie podczas ćwiczeń

Jeśli dziecku nie odpowiada sposób uprawiania sportu, może nie chcieć dalej w niego grać. Dlatego ważne jest, by zapewnić mu wygodę podczas ćwiczeń. Jeśli chodzi o sprzęt sportowy, należy upewnić się, że ma on odpowiedni rozmiar dla wieku dziecka i że jest właściwie dopasowany. Na przykład kask powinien być dopasowany do głowy dziecka, aby mógł chronić jego głowę w razie wypadku. Konieczne może być także dostosowanie sprzętu, np. zaciśnięcie rękawicy do gry w baseball lub softball, aby była wygodna dla ręki dziecka. Należy też zadbać o nawodnienie dziecka, pijąc dużo wody przed, w trakcie i po ćwiczeniach i grach sportowych.